9 Mart 2013

Dünya Kadınlar Günümüz Kutlu Olsun...


8 Mart dünya kadınlar günü her yıl kutlandığı gibi bu yılda çeşitli etkinlikler ile dünyanın her yerinde kutlandı.
Gerçekte bu kutlamaların kadınların hayatında pek bir önemi yok.
Gün geçtikçe şiddet yaşayan kadın sayısındaki artış; kadınların sevgiye, ilgiye, güvene ve şefkate olan ihtiyacını arttırmış durumda.
Biz kadınlar duygusalız ve yılda 1 gün kutlanacak "Kadınlar Günü" şiddetin, dayağın, tecavüzlerin, tacizlerin, çocuk yaşta gelin olmanın ve ölümlerin önüne geçmiyor ne yazık ki!
Hayatı değiştirebilecek en önemli etken kadınlardır. Çünkü kadın dokunduğu yeri sevgisiyle cennet haline dönüştürebilecek güce sahip tek kişidir...
Her kadın çocuğu olsun ya da olmasın annelik duygularını taşır benliğinde ve annedir aslında...

Son günlerde "Kadınlar Günü" için düzenlenen projelerde ünlüler yer aldı.
Projede ünlüler 
Türkiye’ de yaşayan ve gördükleri şiddet karşısında yaralanan ve hayatını kaybeden kadınlar için poz verdiler.
Resimlere bakıp e
tkilenmemek mümkün değil açıkçası :(Erkek ünlülerden de kadınlara büyük bir destek var!
Ünlü erkek isimlerden oluşan ve aralarında Murat Başoğlu, Alican Yücesoy, Enis Arıkan, Sümer Tilmaç, Kenan Ece gibi ünlü isimler kadınlara destek olduklarını göstermek adına objektif karşısına geçti. Kadınlara olan şiddetin her geçen gün arttığı ülkemizde, destek için ünlü erkek isimler sütyen takarak, ruj sürerek, topuklu ayakkabı giyerek, rimel sürerek kadınlara destek veren projede birleşti.Kadınlarımızın hak ettiği değeri görmesi ve kadına karşı şiddetin azalması dileklerimle dünyadaki bütün kadınlarımızın 8 Mart dünya kadınlar gününü kutluyorum.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder